Kalendář

 

Aktuální video

Informace o webu

Původní web MOS

Jsme členy

Česká společnost ornitologická
Birdlife-international-partner-logo
Oborová platforma ekologických nevládních organizací


Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje
Unie pro řeku Moravu
MAS - Partnerství Moštěnka

Spolupracujeme sEvropský festival ptactva 2016 s dalekohledy značky MEOPTA

V sobotu 1. října a v neděli 2. října se můžete zúčastnit Evropského festivalu ptactva i na střední Moravě a to v Tovačově na Přerovsku, u Chomoutovského jezera u Olomouce a v Záhlinicích na Kroměřížsku. Podrobnosti o jednotlivých akcích najdete na webu Moravského ornitologického spolku: www.mos-cso.cz/cz/exkurze.

Evropský festival ptactva je nejvýznamnější podzimní akcí pro ornitology, pozorovatele ptáků i milovníky přírody. Ptačího festivalu se každoročně zúčastňují desetitisíce zájemců o pozorování ptáků a to až ve 40 zemích světa.

V České republice akci pořádá Česká společnost ornitologická a její regionální pobočky, případně ve spolupráci s dalšími organizacemi na ochranu přírody nebo ekologickou výchovu. Akce je zaměřena na pozorování a poznávání tažných druhů ptáků a je určena pro veřejnost. Účastníci dostanou možnost pozorovat ptáky i prostřednictvím dalekohledů, které vyrábí přerovská Meopta – optika.

Generálním sponzorem Evropského festivalu ptactva v ČR je firma Meopta, tradiční výrobce špičkové optiky. Seznam všech akcí pořádaných v ČR najdete na: www.cso.cz.

Text a foto: Jiří Šafránek

Exkurze MOS na Tovačovských rybnících