Kalendář

 

Aktuální video

Informace o webu

Původní web MOS

Jsme členy

Česká společnost ornitologická
Birdlife-international-partner-logo
Oborová platforma ekologických nevládních organizací


Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje
Unie pro řeku Moravu
MAS - Partnerství Moštěnka

Spolupracujeme sOrnitologové pořádají poslední letošní exkurzi za ptáky v Tovačově

V sobotu 24. listopadu se uskuteční poslední letošní ornitologická exkurze Moravského ornitologického spolku na střední Moravě. Zájemci o pozorování ptactva se sejdou v 10.50 hodin u sádek Hradeckého rybníka v Tovačově. Za příznivého počasí se účastníci exkurze zastaví i na štěrkopískovně v Anníně a na štěrkovně u Troubek.

Exkurze MOS

Ornitologická exkurze bude zaměřena na pozorování severských druhů ptáků, kteří v tuto dobu protahují přes naše území k jihu. Jde především o severské husy, ostralky štíhlé, hvízdáky, hoholy, kulíky bledé nebo zlaté a potápky žlutorohé. Navíc se na Hradeckém rybníku objevuje orel mořský.

Potápka žlutorohá

Potápka žlutorohá

Potápka žlutorohá hnízdí ve Skandinávii a v Pobaltí. Je velmi podobná naší potápce černokrké. U nás se objevuje pouze na velmi vzácně na podzimním nebo na jarním tahu. V těchto dnech se jich několik vyskytuje na Annínském jezeře u Tovačova.
Prohlédnout si ji můžete na videu Moravského ornitologického spolku: https://youtu.be/kQeIENKoJww

Později příchozí účastníci se mohou k exkurzi připojit i na střední hrázi Hradeckého rybníka. K pozorování ptactva bude k dispozici i kvalitní stativový dalekohled firmy Meopta. V případě velmi špatného počasí se exkurze neuskuteční.

Exkurze MOS

Jiří Šafránek

Foto z exkurzí MOS: Jiří Šafránek