Kalendář

 

Aktuální video

Informace o webu

Původní web MOS

Jsme členy

Česká společnost ornitologická
Birdlife-international-partner-logo
Oborová platforma ekologických nevládních organizací


Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje
Unie pro řeku Moravu
MAS - Partnerství Moštěnka

Spolupracujeme s1) Finanční podpora

Jsme nezisková organizace, která svou činnost realizuje zejména na základě práce dobrovolníků za finanční podpory sponzorů, institucí, členů a individuálních dárců. Pokud se chcete stát jedním z našich podporovatelů, můžete zaslat libovolný příspěvek na č. účtu: 32434831/0100 u K. B., a. s.

 

2) Sponzorství a reklama na webu

Web MOS má stálý okruh čtenářů a návštěvníků. Nabízíme umístění reklamy svým sponzorům nejen na webu, ale i ve zpravodaji Moudivláček, příp. prezentaci na exkurzích.

 

3) Členství a spolupráce na našich projektech

Členstvím v MOS aktivně podpoříte ochranu ptactva a jeho přírodního prostředí především ve středomoravském regionu. Můžete se zapojit do našich aktivit, ale nemusíte. Díky Vašim příspěvkům (20 % z částky pro ČSO) jsme schopni provozovat tyto bezplatné služby:


Členský zpravodaj Moudivláček

Vychází nejméně dvakrát ročně. Jeho cílem je především usnadnění vzájemné výměny informací mezi (nejen) středomoravskými ornitology, a to zejména prostřednictvím spolkových zpráv, pozvánek na akce, krátkých sdělení nebo výzev ke spolupráci


Webové stránky MOS

Slouží k aktuálnímu informování o ochraně ptactva a ornitologii především na střední Moravě, je zde bohaté fotoalbum, videogalerie a obrazová galerie, nechybí pozvánky na naše akce

 

Exkurze MOSu pro veřejnost

Zajišťujeme ornitologické exkurze s odborným výkladem na atraktivních lokalitách našeho regionu: např. Tovačovské rybníky a jezera, Záhlinické rybníky, Chomoutovské jezero a Hostýnské vrchy.

 

Správní řízení

Hájíme zájmy ochrany ptactva i našeho společného životního prostředí, jednáme s úřady, abychom zajistili přírodní hodnoty také pro budoucí generace

 

Birdwatching

znamená aktivní pozorování ptactva, hobby, kterému se věnují miliony lidí po celém světě. Pomáhá získávat cenné informace o hnízdění, zimování a jarním i podzimním tahu ptáků. Údaje pak slouží k jejich ochraně. K zajímavému pozorování postačí často i krmítko za oknem, stejně jako dalekohled a toulání se po březích rybníků a řek nebo lesy a loukami. Snažíme se propagovat tento nevšední způsob trávení volného času.

 

Schůze MOSu pro členy i veřejnost

se koná nejméně jednou ročně a je tradičním místem setkávání ornitologů, ochránců přírody a milovníků ptactva nejen z regionu střední Moravy.

 

Co získáte?
Členové ČSO (a MOSu) dostávají každého půl roku barevný časopis Ptačí svět a jednou ročně ochranářskou brožurku Pták roku. Informační zpravodaj jim přichází do schránek 4x ročně. Mají také možnost odebírat odborný časopis Sylvia se zlevněným předplatným. Mohou navštěvovat knihovnu ČSO a nebo využít terénní stanice ČSO jak pro výzkumné, tak pro rekreační účely. Terénní stanice jsou umístěny v ornitologicky i krajinářsky atraktivních oblastech (Třeboňsko, Českobudějovicko, Břeclavsko). Jednou ročně se koná speciální exkurze pro členy ČSO do ornitologicky pozoruhodných lokalit. Máte rovněž možnost zapojit se do některého z ochranářských a výzkumných programů anebo do činnosti pracovních skupin, zaměřené na vybrané druhy ohrožených ptáků.

 

Členstvím v MOSu získáte dokonalý přehled o ornitologickém a ochranářském dění v našem regionu. Můžete navštěvovat všechny akce MOSu anebo se zapojit do některých z ochranářských či výzkumných projektů.

 

Chcete se stát našimi členy?
MOS – středomoravská pobočka České společnosti ornitologické (ČSO) sdružuje členy ČSO Podmínkou tedy je stát se členem ČSO. To můžete udělat také elektronicky. Aktuální výše členských příspěvků do ČSO pro rok 2011 je následující:

 

Plné individuální členství 500 Kč
Denně tak přispíváte 1,40 Kč na ochranu ptactva v ČR. Děkujeme.
Studenti, důchodci 300 Kč
Denně tak přispíváte 0,80 Kč na ochranu ptactva v ČR. Děkujeme.
Rodinné členství 600 Kč
Denně tak přispíváte 1,60 Kč na ochranu ptactva v ČR. Děkujeme.

 

Členem Moravského ornitologického spolku – středomoravské pobočky ČSO se stáváte automaticky, pokud zatrhnete v přihlášce volbu Mám zájem o členství v regionální pobočce ČSO: středomoravská. Za členství v MOSu nezaplatíte vůbec nic! Členy naší organizace se můžete stát bez ohledu na místo Vašeho bydliště, které samozřejmě nemusí být na střední Moravě a dokonce ani v České republice.

 

PŘIHLÁSIT SE...

 

Budete-li mít jakékoli dotazy, napište nám prosím na info(at)mos-cso.cz. Rádi Vám na ně odpovíme.